کد خبر : 208155
تاریخ انتشار : 27 اردیبهشت 1396 14:55
تعداد بازدید : 2915

بحران خلاقیت

در سراسر جهان، ساخت و توسعه خلاقیت یک اولویت ملی است.تعریف پذیرفته شده از خلاقیت تولید محصول  اصلی و مفید است، و این چیزی است که در آزمون خلاقیت نیز  منعکس شده است. در خلاقیت لزوما  یک پاسخ صحیح وجود ندارد. فرد خلاق نیاز به تفکر واگرا (تولید بسیاری از ایده های منحصر به فرد) و سپس تفکر همگرا (ترکیب آن ایده ها را به بهترین نتیجه) دارد.

کیونگ هی کیم در کالج ویلیام و مری در امریکا ، پس از تحلیل تقریبا 300000 نمره تست تورنس کودکان و بزرگسالان دریافت که نمرات خلاقیت  در آن زمان به طور پیوسته در حال افزایش بود، درست مثل نمرات IQ. از آن زمان به بعد ، نمرات خلاقیت به طور مداوم رو به کاهش گذاشته است.این بسیار روشن است که  کاهش نمرات بسیار مهم  و جدی استنظر سنجی های اخیر آی بی ام از 1500 مدیران اجرائی،  خلاقیت را به عنوان شماره 1 "شایستگی رهبری" از آینده معرفی می نماید. با این حال، این مقوله  را فقط در مورد حفظ رشد اقتصادی کشور در نظر می گیرند   در صورتی که در اطراف ما مسائل مهم ملی و بین المللی وجود دارد که  راه حل های خلاقانه،می تواند راه گشا باشد.


هنوز دلیل  قطعی برای علت کاهش نمرات خلاقیت در ایالات متحده اعلام نشده است اما یکی از دلایل اصلی  به احتمال زیاد می تواند تعداد ساعت  بالای تماشای تلویزیون کودکان بچه ها در حال حاضر باشد و افزایش میل به  بازی های ویدئویی به جای درگیر شدن در فعالیت های خلاق  . همچنین یکی دیگر از دلایل  عدم توسعه خلاقیت در مدارس ما است. هیچ تلاشی هماهنگی برای پرورش خلاقیت در تمام کودکان وجود ندارد: در واقع، خلاقیت و ایده پردازی و کسب مهارت در ان به صورت یک شانس  و اتفاق که باعث خلاقیت در کودک می شود  باقی مانده است.

در سراسر جهان، ساخت و توسعه خلاقیت یک اولویت ملی است.

معلمان آمریکایی هشدار داده اند که  در برنامه  روزانه برای کودکان کلاس خلاقیت وجود ندارد. بچه ها خوش شانس خواهند بود اگر  در  کلاس هنر یک یا دو بار در هفته شرکت کنند.

محققان می گویند خلاقیت باید به یک  کلاس درس تبدیل شود تا بتوانیم با بحران عدم خلاقیت در کودکان به صورت جدی مبارزه کنیم.

برگرفته از سایت   newsweek

 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :
آثار نمایشگاه
اثر قبلی
اثر قبلی
تعداد آثـار
25800
تعداد افراد آنلاین
25800
تعداد اعضای گروه
25800
اثر قبلی
تمــاس با مــــــــــا
اثر قبلی
: پست الکترونیک
honar@tebyan.com
:شماره تلفن
81202203
:آدرس
تهران،خیابان نادری،نبش حجت دوست ، پلاک 12