کد خبر : 97620
تاریخ انتشار : 24 فروردین 1395 10:1
تعداد بازدید : 1409

دوست خیالی کودک من

دوست های خیالی، به والدین کمک می کنند تا از افکار کودک، باخبر شوند .


 دوست های خیالی، به والدین کمک می کنند تا از افکار کودک، باخبر شوند . آن ها، نه تنها نشان دهنده تنهایی و اضطراب نیستند، بلکه نشانه ای از خلاقیت هستند . بیشتر اوقات، نیازی نیست که والدین، از وجود یک دوست خیالی در خانه، احساس ترس کنند. می خواهیم مسایلی را که لازم است در مورد هم بازی خیالی کودک تان بدانید، یادآوری کنیم. انواع و اقسام دوست های خیالی، در دنیای کودکان وجود دارند .

 غیر از انواع بی آزار که هم بازی های خوبی هم هستند، گاهی برخی از آن ها، ترس و ناامنی را در کودکان ایجاد می کنند و همین امر، سبب نگرانی والدین از وجود آنها در خانه می شود؛ البته بیشتر کارشناسان بر این باورند که وجود یک دوست خیالی، نباید نگران کننده باشد .

چه زمانی، دنبال مداخله حرفه ای باشیم؟

اگر دوست خیالی کودک شما، تنها دوستی است که او دارد و از ارتباط برقرار کردن با هم سن و سال های خود، شش ماه است که دوری می کند یا اگر کودک شما می گوید که دوست خیالی اش، او را کنترل و به انجام کارهای خلاف میلش وادار می کند یا اگر او، از دوست خیالی اش می ترسد، والدین باید نگران کودکشان شوند .

دوست خیالی، به کودکان کمک می کند احساسات شان را بروز دهند

دوست های خیالی، به والدین کمک می کنند تا از افکار کودک، باخبر شوند . آن ها، نه تنها نشان دهنده تنهایی و اضطراب نیستند، بلکه نشانه ای از خلاقیت هستند. آن ها معمولا تا شش ماه بعد، ناپدید می شوند؛ حتی اگر شما، کودک تان را به فراموش کردنش تشویق نکرده باشید. دوست خیالی کمک می کند تا کودک شما، استعدادهای اجتماعی اش را رشد دهد. او یاد می گیرد چگونه با دیگران ارتباط برقرار کند، چگونه مسائل را از دیدگاه دیگری بررسی کند و چگونه با فشارهای دوستی و همکاری کنار بیاید .

معمولاً کودکان، هنگامی دوست خیالی را برای خود درست می کنند که با احساساتی از قبیل به دنیا آمدن خواهر یا برادر کوچک تر، جدایی پدر و مادر یا از دست دادن پدربزرگ یا مادربزرگ مقابله کنند یا حتی هنگامی که به یک جمع بازی جدید یا مهدکودک رفته باشند. در بیشتر بچه ها، این دوست خیالی، تا هفت سالگی باقی می ماند . بنابراین لازم است والدین موضوعاتی مانند مرگ را به درستی برای کودک توضیح دهند.

دوست خیالی به رشد مهارت های کودک کمک می کند

تحقیقات نشان می دهد که همه کودکان، دوست های خیالی خود را ترک نمی کنند و گاهی، آن ها را به صورتی دیگر، در زندگی خود نگاه می دارند .

دوست خیالی، گاهی اوقات، دانش فرد را نسبت به زندگی، مقابله با سختی ها، انتخاب کردن، تصمیم گرفتن زیاد می کند و به او، مهارت هایی را می آموزد که در زندگی، به کمکش خواهد آمد .

حقیقت هایی در مورد دوست خیالی


دوست خیالی می تواند شجاعت و اعتماد به نفس کودک را در موقعیت ای دلهره آور، مانند تنها خوابیدن در اتاق، زیاد کند .

دوست های خیالی، معمولاً مانند یک فرد، خواسته های خودشان را دارند و حتی به برخی کارها، علاقه دارند و برخی مسایل را دوست ندارند .

با اینکه اغلب کودکان اصرار می کنند که دوست شان واقعی است، اما بیشتر آن ها می دانند که در حال تظاهر هستند .

دوست های خیالی تغییر می کنند. ممکن است دوست خیالی کودک شما، با بزرگ شدن او، به شخصیت دیگری تغییر کند .


منبع : روزنامه کیهان

 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :
آثار نمایشگاه
اثر قبلی
اثر قبلی
تعداد آثـار
25800
تعداد افراد آنلاین
25800
تعداد اعضای گروه
25800
اثر قبلی
تمــاس با مــــــــــا
اثر قبلی
: پست الکترونیک
honar@tebyan.com
:شماره تلفن
81202203
:آدرس
تهران،خیابان نادری،نبش حجت دوست ، پلاک 12