کد خبر : 197842
تاریخ انتشار : 29 آذر 1395 11:25
تعداد مشاهدات : 264

تكنیك های فعال كننده مكانیزم خلاقیت

خلاقیت فقط متعلق به نابغه ها نیست


انسان برای رشد و تعالی، همه ابزارهای موفقیت را در اختیار دارد، اما باید بداند چگونه از آن ها استفاده نماید. آری ای عزیز خدا! تو همه سرمایه ها و ابزارهای موفقیت را در اختیار داری اما آیا تاكنون از آن ها استفاده بهینه نموده ای؟ آیا می دانی چگونه باید از آن ها بهره برد؟  قدرت تفكر و اندیشه از ابزارهای مهم موفقیت انسان است، مهم تر از آن ، قدرت خلاقیت اندیشه است كه خدای مهربان به تو هدیه كرده است. خلاقیت، شكوفاكننده استعدادها و قدرت های نهفته در وجود توست. با بهره مندی از مكانیزم خلاقیت فكر، می توانی همه بن بست ها را بگشایی و اهداف خود را محقق نمایی. ابتكار و نوآوری، نتیجه بهره مندی از خلاقیت است، با كمك گرفتن از خالق مهربان، هر آن چه را اراده كنی، با تمركز بر اهداف می توانی خلق كنی، زیرا خالق مهربان تو را خلاق آفریده است. 

 

خلاقیت فقط متعلق به نابغه ها نیست، همه انسان ها از آن بهره مند هستند، برایان تریس می نویسد: 
نخستین قدم برای اتصال به نبوغ خفته، پذیرفتن این نكته است كه در درون ما خزانه ای بیكران از هوش، حكمت و خلاقیت وجود دارد و ما تاكنون از روی عادت در بهره برداری از این منابع عظیم غفلت ورزیده ایم. 

 

تكنیك های فعال كننده مكانیزم خلاقیت 

1ـ باور داشته باشید كه خالق مهربان در وجود شما گنجینه ای از خلاقیت به ودیعه نهاده است. 
2ـ هدف گذاری و برنامه ریزی مكانیزم موفقیت را فعال كنید. 
3ـ بر اهداف تمركز كنید تا انرژی متراكم شده و راهبردهای جدیدی را مكانیزم خلاقیت به شما اهدا نماید. 
4ـ برای تمركز از مكانی خلوت و زمانی ویژه استفاده نمایید. 
5ـ هر چه مطالعه، تحقیق و تمركز بر موضوع مورد نظر بیشتر باشد مكانیزم خلاقیت شما تحرك بیشتری خواهد داشت، از پراكندگی در امور جداً بپرهیزید. 
6ـ از قدرت تخیل برای تجسم اهداف استفاده كنید، ادیسون می گوید: 
وسعت نبوغ و خلاقیت انسان به پهناوری نحوه تخیل و توانایی اوست. 


تكنولوژی مدرن و فوق مدرن، نتیجه استفاده بشر از قدرت خلاقیت خویش است، هر آنچه را كه از ابتكارات و نو آوری مشاهده می كنید، در علوم فیزیك، شیمی، ریاضیات، زیست شناسی، فیزیولوژی، پزشكی و... همه ظهور و تجلی قدرت خلاقیت انسان است. 


و تو ای عزیز، همه این توانایی ها را در اختیار داری، كافی است با اشتیاق، مطالعه، هدف گذاری، تمركز، برنامه ریزی و بالاخره تلاش مستمر به بهره مندی از آن ها اقدام نمایی. آری گنجینه پربهای وجود را ابزارهایی كه ذكر آن گذشت، استخراج كرده، خود و جهان را از آن بهره مند نما. 


 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :
اثر قبلی
اثر قبلی
تعداد آثـار
378
تعداد مراکز آموزشی
36
تعداد اعضای سایت
594
اثر قبلی
تمــاس با مــــــــــا
اثر قبلی
: پست الکترونیک
honar@tebyan.com
:شماره تلفن
81202203
:آدرس
تهران،خیابان نادری،نبش حجت دوست ، پلاک 12