کد خبر : 242678
تاریخ انتشار : 21 مرداد 1397 10:44
تعداد بازدید : 241

کودک و برنامه نویسی(بخش اول)

برنامه نویسی عادات خوب کودکان شمارا افزایش می دهد.

در چند دهه گذشته یادگیری زبان انگلیسی و درک کلی از کامپیوتر امری ضروری بود و بسیاری از والدین به آموزش این امر تأکید داشتند. دنیای امروز با گذشته و حتی ۴ سال پیش متفاوت است و تکنولوژی هر ثانیه در حال پیشرفت است. وب سایت ها، اپلیکیشن ها و ابزارهایی به وجود آمده اند تا زندگی را برای ما هرچه راحت تر شود. گجت های هوشمند بسیاری از کارهای روزانه انسان را راحت تر کرده است، حتی زنگ هشدار ساعت ها هم امروز باهوش تر از قبل هستند!

در دنیای ماشینی امروز، یادگیری راه های ارتباط با ماشین ها ضروری است و انسان باید توانایی رقابت و تسلط بر ماشین را داشته باشد، تنها راه برقراری ارتباط با دنیای ماشینی امروز، کدها هستند.

یادگیری کد نویسی، تنها امری ضروری برای برنامه نویسان نیست، بدون شک در سال های آینده کد نویسی به امری ضروری برای هر فردی تبدیل می شود. همان طور که یادگیری زبان انگلیسی تا چند سال گذشته امری حیاتی بود، تا سال های آینده زبان برنامه نویسی هم به یکی از زبان های ضروری واصلی تبدیل می شود.

یکی از راه های آماده سازی فرزندان برای آینده، آموزش زبان برنامه نویسی به آن ها است. در این مطلب به بررسی ضرورت آموزش زبان برنامه نویسی به کودکان می پردازیم.

در ابتدا به بررسی دلایل ضرورت آموزش زبان برنامه نویسی به کودکان می پردازیم.

این آموزش در بلندمدت به نفع کودکان است.

آموزش برنامه نویسی در طولانی به نفع کودک شما است و تأثیر آن در زمان طولانی مشخص می شود. آموزش زبان برنامه نویسی نه تنها مهارتی خوب است، بلکه کودک شمارا برای انتخاب شغل آینده آماده تر می کند و کودک با تکنولوژی رابطه بهتری برقرار می کند.

بر اساس آماری که در سال ۲۰۱۵ به دست آمده است در حال حاضر ۷ میلیون شغل وجود دارد که نیازمند دانستن زبان برنامه نویسی است. شغل هایی که با برنامه نویسی به نوعی در ارتباط است در سال های اخیر ۱۲ درصد رشد کرده است و بیشتر شده اند.

تقاضای بازار کار درزمینه ی متخصصان فناوری اطلاعات، تحلیلگران داده، هنرمندان و طراحان گرافیک، مهندسین سیستم و دانشمندان فعال درزمینهی کامپیوتر روزبه روز بیشتر می شود.

برنامه نویسی امروز به عنوان یکی از پیش نیازهای اصلی و حیاتی استخدام است، اگر دوست دارید تا شغل فرزندتان در آینده تأمین شود، بهتر است امروز به فکر آموزش آن ها باشید.

اگر قصد دارید تا فرزندتان را خوب تربیت کنید و اطلاعات و آموزه های زیادی را در اختیار او قرار دهید، برنامه نویسی و آموزش زبان کد نویسی بهترین راه است. فضاهای زیادی برای نوشتن کد و برنامه وجود دارد.

برنامه نویسی به کودکان شما پشتکار را آموزش می دهد، زمانی که فردی شروع به یادگیری برنامه نویسی می کند، ممکن است هزاران بار اشتباه کند و برای برطرف کردن این اشتباه باید راه های متفاوتی را امتحان کند، همین مداومت به کودک می آموزد که در زندگی باید ثابت قدم بود و اگر هزاران بار شکست خورد نباید ناامید شد تا به نتیجه درست رسید.

عادت حل مسئله نکته مثبت دیگری است که کودک شما درروند آموزش برنامه نویسی می آموزد. یک برنامه نویس برای رسیدن به جواب هزاران آزمایش انجام می دهد و صدها کد مختلف را امتحان می کند. فرزند شما هم برای آموزش این زبان و راه و روش های آن مجبور است تا سختی های آموزش را به جان بخرد تا بتواند مسئله را به درستی حل کند.

برنامه نویسی به کودک شما می آموزد تا فردی کارآمد در جامعه باشد، این آموزش به کودک می آموزد که وقت او ارزش دارد و نباید آن را تلف کند، کودک می آموزد که همیشه روش بهتری برای انجام دادن کارها وجود دارد.

کودک می آموزد تا بهتر برنامه ریزی کند و وسایل را بهتر دسته بندی کند، آن ها را تمیز نگه دارد تا راحت تر و سریع تر آن ها را پیدا کند. کودک می آموزد تا چگونه همه چیز را علامت گذاری کند تا برای پیدا کردن آن ها زمان کمتری صرف کند.

چگونه به کودک برنامه نویسی آموزش دهیم؟

بدون شک اولین سؤالی که ذهن شمارا درگیر می کند این است که چگونه به کودک برنامه نویسی آموزش دهیم؟ آموزش زبان برنامه نویسی به کودکان محدودیت سنی ندارد و کودک شما در هر سنی که توانایی درک مسئله را داشت می تواند آموزشش را شروع کند. یادگیری زبانی جدید کاری سخت و دشوار است و شما باید در این مسیر در کنار فرزندتان باشید.

یکی از بهترین راه های آموزش به کودکان، یادگیری با آن ها است. اگر فرزند شما متوجه شود که شما به خاطر او و با او آموزش می بینید، تشویق می شود تا بهتر یاد بگیرد. اگر در وقت اضافی با فرزند خود زبان برنامه نویسی یاد بگیرید، این موضوع به عادتی تبدیل می شود و کودک شما بیشتر از خودتان مشتاق رسیدن وقت اضافی و آموزش خواهد بود.

ادامه دارد...


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :
آثار نمایشگاه
اثر قبلی
اثر قبلی
تعداد آثـار
25800
تعداد افراد آنلاین
25800
تعداد اعضای گروه
25800
اثر قبلی
تمــاس با مــــــــــا
اثر قبلی
: پست الکترونیک
honar@tebyan.com
:شماره تلفن
81202203
:آدرس
تهران،خیابان نادری،نبش حجت دوست ، پلاک 12