کد خبر : 242984
تاریخ انتشار : 27 مرداد 1397 15:20
تعداد بازدید : 100

قاتلان خلاقیت کودکان

خلاقیت را می توان تضعیف یا نابود کرد یا آن را رشد و گسترش داد.کودکان را از مطرح کردن ایده هایشان نترسانیم.

خلاقیت را می توان به آسانی کشت.دلیل این مدعا آن است که کودکان همه از خلاقیت های زیادی برخوردارند.دانش آموزان در سال های اول مدرسه توانایی های خلاق سرشاری دارند،اما وقتی به سنین بالاتری می رسند در کلاس های بالاتر خلاقیت آن ها کاهش می یابد.خلاقیت در بزرگسالان معمولا کم تر دیده می شود،چنان که دانش آموزان اغلب از معلمان خویش خلاق ترند. متاسفانه والدین نیز بدون این که بخواهند حس خلاقیت را در فرزندانشان کور می کنند. اکثر والدین به دلیل مشغله کاری نمی توانند آن طور که باید و شاید برای فرزندشان وقت بگذارند و همین باعث می شود کودکان امروز بیش از گذشته حس تنهایی در خانواده را تجربه کنند.

والدین امروز بدون این که بخواهند، فرزندانشان را از بیان شجاعانه ایده ها و طرح هایشان منصرف می کنند و اجازه نمی دهند کودکانشان با بیان نظر خود درمورد موضوعات مختلف، مفهوم استقلال رای را درک کنند.

به جزمحیط خانواده محیط تحصیل نیز داده های زیادی در اختیار دانش آموزان قرار نمی دهد و باعث می شود آنان به کسانی تبدیل شوند که برای نمره درس می خوانند.خلاقیت و نوآوری در کتاب های درسی امروز جایی ندارد و همه چیز شسته و رفته دراختیار دانش آموز قرارگرفته است. با این شرایط چطور می توان انتظار داشت که کودکان امروز به کارآفرینان فردای کشور تبدیل شوند؟

اگر می خواهیم کودکان امروز به بزرگسالان خلاق، مبتکر و کارآفرین تبدیل شوند باید فضای خانواده و آموزش آن ها را تغییر دهیم.

کودکان باید هم در خانواده و هم در مدرسه یاد بگیرند که به عنوان فردی مستقل می توانند ایده ها و نظرات خود را آزادانه بیان کنند و هیچ کس آن ها را به خاطر افکاری که دارد تنبیه و یا توبیخ نمی کند. کودکان باید کارآفرینی و خلاقیت را یاد بگیرند و به این اطمینان برسند که با خلاقیت خود می توانند دنیای کوچک خود را تغییر دهند.

منابع:

ایسنا،creativityngo


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :
آثار نمایشگاه
اثر قبلی
اثر قبلی
تعداد آثـار
25800
تعداد افراد آنلاین
25800
تعداد اعضای گروه
25800
اثر قبلی
تمــاس با مــــــــــا
اثر قبلی
: پست الکترونیک
honar@tebyan.com
:شماره تلفن
81202203
:آدرس
تهران،خیابان نادری،نبش حجت دوست ، پلاک 12